Od 1 września 2015r. zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. 2015 poz. 1256). Rozporządzenie to wprowadza istotne zmiany dotyczące żywienia zbiorowego dzieci.

W Gminnym Przedszkolu w Izabelinie już od kilku lat promujemy zdrowe żywienie, biorąc udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz kształtując w dzieciach na co dzień nawyki zdrowego stylu życia. Oprócz codziennej aktywności fizycznej, staramy się również, aby nasze przedszkolaki zdrowo się odżywiały, dlatego jadłospisy układane są zgodnie z zasadami uwzględniającymi zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i energię, jakich potrzebują dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas przygotowywania posiłków wykorzystujemy różne techniki kulinarne, serwujemy owoce i warzywa sezonowe, sami kisimy kapustę białą i czerwoną, a także wprowadzamy nowe, ciekawe smaki,  „przemycając” je w zupach-krem (np. jarmuż, cukinia, dynia), kolorowych kluskach śląskich (np. szpinak, kurkuma) oraz ciepłych napojach (np. goździki, świeży imbir, mięta, cynamon). Wciąż staramy się ograniczać stosowanie soli, cukrów oraz tłuszczy poprzez, między innymi, podawanie napojów słodzonych jedynie naturalnym miodem lub syropami pochodzenia roślinnego (np. z agawy, klonowym), pieczenie ciast na miejscu, osączanie z tłuszczu potraw smażonych czy stosowanie soli o obniżonej zawartości sodu. Ponadto od kilku lat serwujemy dzieciom zdrowe przekąski warzywne oraz prażone ziarna słonecznika i dyni między posiłkami, zamiast gotowych soków podajemy wodę oraz robione na miejscu ciepłe napoje niesłodzone cukrem, a podczas przedszkolnych konkursów – zamiast łakoci – dzieci otrzymują zdrowe owoce egzotyczne. W naszej kuchni nie stosujemy także półproduktów – każda potrawa przygotowywana jest od podstaw, z najwyższej jakości świeżych składników, dzięki czemu nasze przedszkolaki uczą się dbać o swoje zdrowie oraz mają możliwość kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dieta młodego pokolenia jest często nieprawidłowo zbilansowana. Charakteryzuje się zazwyczaj zbyt dużą zawartością niektórych składników pokarmowych, przy wyraźnym niedoborze innych składników. Taka sytuacja zazwyczaj prowadzi do powstawania nadwagi i otyłości młodych ludzi. Nowa inicjatywa Ministra Zdrowia pozwala na wprowadzenie zdrowych zasad żywieniowych we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce. Placówki te są miejscem nie tylko zdobywania wiedzy o świecie, ale także kształtowania prawidłowych nawyków we wszystkich sferach życiowych, również w zakresie zdrowego żywienia. Dzięki wprowadzeniu w życie tego rozporządzenia każdy przedszkolak i uczeń ma szansę na praktykowanie zdrowego odżywiania w dorosłym życiu.

EwaPrzygoda i Elżbieta Kozłowska