Dzieci postanowiły same upiec muffinki i zanieść je do Kawiarni Mnie Mnie w Izabelinie, która mieści sie w Urzędzie Gminy Izabelin przy ul. 3 Maja 42.

W naszym przedszkolu od lat prowadzony jest projekt Przedszkole Promujące Zdrowie, który ma zadanie propagowania zdrowego stylu odżywiania. W ramach zajęć projektowych dzieci są zachęcane do samodzielnego przygotowywania posiłków z rodziną, spędzania czasu przy wspólnym stole i unikania spożywania wysoko przetworzonych i niezdrowych dań. Pomysł wspólnego pieczenia babeczek idealnie wpisał się w ten projekt, tym bardziej, że dzieci mogły podzielić się z innymi. We wtorek, wspólnie z Paniami i p. Dyrektor zaniosły je do Kawiarni Mnie Mnie.

A tak powstawały nasze babeczki. Smacznego!

Kawiarnia Dzieci Dzieciom to jest lokalna inicjatywa – projekt angażujący dzieci i młodzież do współpracy w czasie wakacji. Jest to kawiarnia prowadzona przez dzieci (pod nadzorem dorosłych) dla dzieci (i rodzin). Dzieci najpierw w domach same pieką ciasta i ciasteczka, przynoszą je do kawiarni, a potem w kawiarni same przygotowują kawę herbatę oraz lemoniady i same będą to serwują dla innych dzieci oraz dorosłych. Pieniążki uzbierane do puszki w Kawiarni będą przeznaczone na zbiórkę publiczną na sprzęt sportowy o numerze 2019/3288/KS. Dzieciom w Izabelinie marzy się half-pipe na deskorolki i hulajnogi.

Kawiarnia jest prowadzona całkowicie w czynie społecznym przez zaangażowanych rodziców z Izabelina, przy wsparciu Pani Doroty Zmarzlak – wójta gminy Izabelin. Lokal życzliwie udostępnia Urząd Gminy Izabelin, nieustanną pomoc w projekcie zapewnia Centrum Kultury Izabelin