Maj obfitował w wiele ciekawych zajęć oraz aktywności.

„Motylki” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez autorkę książek dla dzieci. Zerówkowicze obejrzały bajkę oraz miały okazję zapoznać się z książkami napisanymi przez Panią prowadzącą zajęcia. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą. „Motylki”  korzystały również  z  parku linowego, w ten sposób rozwijając sprawność i kondycję fizyczną. W maju odbyły się także zajęcia z dietetykiem na temat właściwego i zdrowego odżywiania oraz zajęcia z programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” utrwalające i poszerzające wiedzę  na temat  produktów ekologicznych i  zdrowej żywności. Dzieci podczas  realizowanych zajęć utrwaliły m. in. piramidę zdrowego żywienia, skąd się biorą produkty ekologiczne, poznały jakim  znakiem  są  one oznaczone.  „Motylki” wybrały się do lasu na zajęcia przyrodnicze,  podczas których utrwaliły zasady właściwego zachowania w lesie, a także dbania o otaczającą przyrodę. Zbierały leśne skarby: liście, patyki, szyszki oraz układały z nich piękne mozaiki. Zebrane dary lasu  zostały również wykorzystane do stworzenia cudownych portretów mam.

Kategorie: Motylki