Gminne Przedszkole im. ks. Aleksandra Fedorowicza już drugi rok realizuje projekt, który ma na celu pogłębiać wiedzę dzieci, na temat Patrona  Naszego Przedszkola Alego, niezwykłego człowieka, który zawsze cenił i pielęgnował w ludziach najpiękniejsze wartości tj.: miłość, mądrość, odwaga, dobro czy empatia. W tym roku był to główny cel naszego projektu: wprowadzenie przedszkolaków w świat wartości moralnych, niezwykle ważnych w życiu każdego z Nas, które powinny być drogowskazami w codziennym życiu. Człowiek, szczególnie ten mały lub młody potrzebuje pozytywnych wzorców by mógł w pełni rozwijać swoje człowieczeństwo i dlatego to właśnie ksiądz Aleksander Fedorowicz stał się takim wzorem dla Naszych Przedszkolaków. Swoją postawą i życzliwym nastawieniem do ludzi, zachęca Nas do czynienia dobra i sprawiania innym radości nie oczekując niczego w zamian.