Fundacja Zmysłosfera uzyskała dofinansowanie z Gminy Izabelin na warsztaty pt. „Ratunku emocje!”. Warsztaty adresowane są do dwóch grup: rodziców dzieci w wieku 1-3 lata oraz 4-7 lat i są bezpłatne. W związku z obecną sytuacją spotkania będą odbywały się w formie online w pierwsze 3 piątki grudnia (4.12, 11.12, 18.12) w godzinach popołudniowych (17:00-18:30 – grupa 1-3 lata, 18:45-20:15 – grupa 4-7 lat).

Zapisy zbieramy mailowo pod adresem: fundacjazmyslosfera@gmail.com do 03.12.2020. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ratunku Emocje

Radość, strach, smutek, złość, gniew…to emocje, które towarzyszą nam na co dzień. Dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatów pokażemy, jak nazywać emocje i uczucia – zarówno własne, jak i dziecka. Będziemy mówić o tym, jak skutecznie i empatycznie komunikować się z dziećmi. Podpowiemy, jak pomóc dziecku regulować swoje emocje. Zależy nam, by rodzice doświadczyli jak ważny jest świat wewnętrznych przeżyć dziecka, co prowadzi do lepszego zrozumienia jego zachowań.

W ramach projektu dla każdej grupy rodziców zorganizowane zostaną 3 warsztaty o następującej tematyce:

1. „Krew mnie zalewa, czyli jak radzić sobie z rodzicielską złością?” – rodzice dowiedzą się w jaki sposób mogą reagować, kiedy ich dzieci się złoszczą, jak poradzić sobie z zaskakującymi zachowaniami dziecka oraz z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach.
  2. „Stres mnie zżera – ugryźmy razem temat stresu” – popatrzymy na zachowania rodzica i dziecka przez pryzmat stresu, nauczymy się rozpoznawać stresory i je redukować, pomożemy zrozumieć, jak umiejętność samoregulacji w stresie wpłynie na radzenie sobie z wyzwaniami dnia codziennego.
  3. „Mamo, tato naucz mnie radzić sobie z moimi emocjami” – dzieci przeżywają emocje wyjątkowo intensywnie, co może dawać początek bardzo gwałtownym reakcjom. Pojawia się wtedy bicie, plucie, kopanie, szczypanie i gryzienie lub bardzo mocne słowa. Podczas spotkania poszukamy strategii towarzyszenia dziecku w silnych przeżyciach oraz porozmawiamy o tym, jak wesprzeć dziecko w powrocie do równowagi.

Prowadząca warsztaty:

Katarzyna Czekierda-Pieciuk – psycholog, pedagog specjalny oraz dyplomowany psychoterapeuta. Studia ukończyła w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła także 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Edukacji INTRA, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest również absolwentką Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (IPZ PTP) na kierunku „Pomoc psychologiczna dla dorosłych ofiar przemocy”, a także kursu „Psychoterapia i Poradnictwo” w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie. Doświadczenie zdobywała w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi i depresją na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bródnowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin z Zaburzeniami Psychicznymi „POMOST”, na stażu w Poradni Leczenia Uzależnień Stowarzyszeniu ELEUTERIA oraz pracując z osobami doznającymi przemocy w rodzinie w telefonie zaufania „Kocham. Nie biję”. Przez wiele lat miała okazję pracować z osobami niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi, a także z ich rodzinami. W ostatnich latach pomagała młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych, współpracując z WCPR w ramach projektu PO KL współfinansowanego z EFS „Integracja dla samodzielności”. Aktualnie jest psychoterapeutką młodzieży i osób dorosłych. Udziela również konsultacji wychowawczych dla rodziców. Prywatnie mama dwójki chłopców.

ogłoszenie