22 czerwca Smerfy z Gminnego Przedszkola im. A. Fedorowicza w Izabelinie w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w Kampanii Rowerowy Maj pojechały na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego.
Pani Kasia Niedźwiedzka srebrna i brązowa medalistka, która trenowała łyżwiarstwo szybkie, przywitała dzieci i oprowadziła po Centrum Olimpijskim. Smerfy dowiedziały się co to są igrzyska olimpijskie, co to jest olimpiada.Dzieci obejrzały krótki film o sportowcach, a oglądając komentowały różne dyscypliny sportowe. Pani Kasia wraz z dziećmi zauważyła, że sport sprawia wiele radości i warto go uprawiać.
Tematem przewodnim wycieczki była maskotka olimpijska. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach i dowiedziały się, że sportowcy także mają swoje symbole olimpijskie i maskotki – amulety szczęścia. Pierwszą maskotką był pies – jamnik. Był też miś, króliczek, orzełek, panda. Były też maskotki nawiązujące do bajek, do miejsc w którym są aktualnie rozgrywane igrzyska, ale też takie, które przypominają ludzi. Smerfy dowiedziały się, że z upływem czasu maskotki zostały ożywione w filmikach reklamowych, np. panda, która sygnalizowała ostatnie igrzyska w Pekinie.
Dzieci mogły także obejrzeć z bliska wszystkie maskotki. Na koniec dzieci narysowały swoją wymyśloną maskotkę na drewnianych medalach, które zabrały później do domu.
Bardzo dziękujemy za tak wspaniałą nagrodę.
Kategorie: Smerfy