Ostatnie trzy tygodnie upłynęły nam pod znakiem WIOSNY. Obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny na zielono oraz Dzień Wody, podczas którego rozmawialiśmy o tym jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu. Przedszkolaki poznały budowę roślin, dowiedziały się czego roślina potrzebuje do rośnięcia oraz uczestniczyły aktywnie w zajęciach przyrodniczych poszukując pierwszych oznak wiosny. Dzieci doskonaliły umiejetność przeliczania podczas zabawy plastycznej ze stemplowaniem ziemniakiem, malowały piękne ptaki i utrwalały poznane samogłoski, a nawet – poznały pierwszą sylabę! Tropiciele to także wspaniali ogrodnicy- Dzieci posiały rzeżuchę, zboże i posadziły cebulę- teraz każdego dnia obserwują zmiany zachodzące w swoim mini ogródku. Cieszymy się wspólnie spędzanym czasem, doskonalimy samodzielność w ubieraniu się, wzajemnie sobie pomagamy i z dnia na dzień coraz więcej potrafimy. Tropiciele gościli u siebie pierwszych Rodziców-Bohaterów, którym dziękujemy za wspólne czytanie i zabawy ruchowe, za odwagę i zaangażowanie w życie grupy!

Kategorie: Tropiciele